Chindia Targoviste – FC Arges Pitesti 2-2 (2-1)

Home >> Ştiri Târgovişte Dâmboviţa >> Chindia Targoviste – FC Arges Pitesti 2-2 (2-1)

(P) Mica publicitate! Posteaza-ti anunturile gratuit AICI!

Vremea frumoasa si debutul bun al Chindiei in actualul sezon de Liga II au umplut tribuna I a stadionului „Eugen Popescu” din Targoviste, singura accesibila publicului. Afluxul de spectatori a dus la inchiderea portilor in minutul 15 al partidei. Strazile adiacente stadionului au devenit neincapatoare pentru masinile parcate. Astfel, batranul „Eugen Popescu” s-a aratat depasit la toate capitolele: parcari nu si doua tribune goale care asteapta mila autoritatilor locale si a actualilor investitori.

Cu un asa background, elevii lui Silviu Dumitrescu au inceput partida asaltand poarta argesenilor. In minutul 17 Razvan Dobre scapa singur, il dribleaza pe portarul oaspetilor si indeplineste o simpla formalitate trimitand balonul in poarta goala. Impulsionati de tribuna plina, targovistenii puncteaza pentru 2-0. Verdes, scapat singur, profita de neatentia lui Croitoru si inscrie.

Tacamul era aproape complet si ostilitatile pareau sa indice o victorie clara a targovistenilor, insa Rover Cristea n-a fost de acord. A marcat in minutul 38 pentru 2-1 cu o lovitura cu capul din 10 m. Ambitionat de avalansa de invective venita dinspre tribuna I Cristea a conchis elegant, inchizand tabela cu 5 minute inainte de final, pentru 2-2.

Principala concluzie? Avem nevoie de o baza sportiva solida pentru performantele viitoare. Concluzia secunda? Chindia joaca bine, iar cei 5000 de targovisteni prezenti astazi la meci pot visa frumos la o noua prezenta pe prima scena a fotbalului romanesc.

chindia - fc arges 2-2

Ţi-a plăcut articolul? Vrei să primeşti pe e-mail următoarele articole? Introdu adresa ta în căsuţa de mai jos: