Chindia Târgovişte – FC Argeş, scor 2-2, în etapa a 3-a din Liga a 2-a

Home >> Ştiri Târgovişte Dâmboviţa >> Chindia Târgovişte – FC Argeş, scor 2-2, în etapa a 3-a din Liga a 2-a

(P) Mica publicitate! Posteaza-ti anunturile gratuit AICI!

Chindia şi FC Argeş au terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată pe stadionul Eugen Popescu din Târgovişte, în etapa a 3-a din Liga a 2-a.

Gazdele au început bine partida şi după 33 de minute conduceau cu 2-0 graţie golurilor aproape identice reuşite de Dobre(17) şi Verdeş(33).

După numai 5 minute de la ultima reuşită a târgoveştenilor, Rover Cîrstea(38) a redus din diferenţă, pentru ca tot el să stabilească şi scorul final în minutul 85.

În urma acestui rezultat, argeşenii au urcat pe ultima treaptă a podiumului, cu 6 puncte, la egalitate cu Gloria Bistriţa, în timp ce Chindia este pe 6, cu 4 puncte după trei etape.